Orgazm łechtaczkowy

Orgazm łechtaczkowy jest najczęstszym typem spośród orgazmów osiąganych przez kobiety. Jest to także orgazm, który kobiety osiągają najczęściej jako pierwszy w życiu.

Orgazm łechtaczkowy powstaje w wyniku stymulacji łechtaczki na różnoraki sposób. Do dziś badacze naukowi nie zbadali wielkości tego organu. Wiadomo, że posiada niezliczoną liczbę zakończeń nerwowych. Część z nich można dosięgnąć poprzez górną ścianę pochwy (nie od strony odbytu tylko od wzgórka łonowego), w związku z tym istnieje dyskusja czy orgazm można dzielić na łechtaczkowy czy pochwowy.

Aby osiągnąć orgazm łechtaczkowy można to zrobić na wiele sposobów:

- poprzez pieszczenie łechtaczki przez partnera językiem lub ustami (seks oralny)

- poprzez stymulację przez partnera jego palcami zataczając ruchy kołowe na łechtaczce (należy pamiętać o nawilżeniu, za pomocą olejku, lubrykanta lub śliny)

- poprzez masturbację, np. palcami, albo gadżetami typu wibrator, najlepiej typowo łechtaczkowy jak np. ten, który zapewnia bardzo intensywny orgazm łechtaczkowy a zarazem niepozornie wygląda

- poprzez stymulację punktu G, często także można osiągnąć orgazm łechtaczkowy, a napewno sprawić, by był on intensywniejszy.