Orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy jest to orgazm wywołany poprzez stymulację pochwy. Wiele kobiet ma duży problem z osiąganiem orgazmu pochwowego. Istnieje do dzisiaj wiele dyskusji czy orgazm pochwowy istnieje, czy jednak jest on wywoływany stymulacją łechtaczki poprzez przednią ścianę pochwy. Sprawa tak naprawdę nie została do końca wyjaśniona, zdania są podzielone. Faktem oczywistym może być jednak, że kobieta nie może osiągnąć orgazmu poprzez stymulację pochwy. Wiele seksuologów zaleca kobietom używanie lepszej jakości wibratorów, jako doskonałego środka do nauki orgazmu.

Istnieje także stwierdzenie, że orgazm łechtaczkowy towarzyszy nastolatkom. Gdy te już osiągną pełną dojrzałość płciową przeistacza się on w orgazm pochwowy. Natomiast kiedy kobiety kończą wiek rozrodczy zaczynają przestawiać się znów do przeżywania orgazmu łechtaczkowego.

Aby osiągnąć orgazm pochwowy, kobieta musi być odpowiednio w tym miejscu nawilżona. Należy o tym pamiętać. Gdy kobieta ma problem z wytworzeniem odpowiedniej ilości śluzu niezbędnego do odbycia stosunku zaleca się nawilżenie za pomocą lubrykantów, najlepiej na bazie wody. Na zagranicznych stronach internetowych można przeczytać o specjalnym urządzeniu WV, które wspomaga osiąganie orgazmu u par podczas stosunku. Podobno sami partnerzy nie chcą z niego rezygnować z uwagi na łatwość osiągania w ten sposób orgazmu pochwowego, bardzo często z kobiecym wytryskiem. Cena niestety jest bardzo wysoka - najtańsza jaką znaleźliśmy to 329,90zł, w naziemnych jest jeszcze wyższa.

Kiedy w zasadzie kobieta może poznać czy przeżyła w trakcie stosunku orgazm pochwowy czy też nie? Czasami kobiety nie potrafią tego określić. Bywa że są pewne, że nigdy nie osiągnęły pochwowego orgazmu. Bywa także że wiedzą kiedy go dokładnie przeżywają. Ale czy to jest aż tak naprawdę ważne? Przecież seks uprawiamy sami dla siebie. Dlatego skoro jest nam przyjemnie, nie czujemy nierozładowanego napięcia seksualnego to po co się aż tak tym zadręczać..?